Elektroniczny immobilizer na przykładzie samochodu SEAT Leon

28_got
Elektroniczny system immobilizera León’06 jest podobny do systemu modeli Altea i Toledo’05.

Jest to immobilizer w wersji IV, który, podobnie jak system wersji III, używa stałej czterocyfrowej liczby, jako kodu PIN.
Jako innowacja, elektroniczna lampka kontrolna immobilizera K115 jest nieobecna we wszystkich kombinacjach przyrządów.
Zamiast tego wykorzystuje się system komunikatów na elektronicznym wyświetlaczu wielofunkcyjnym, który informuje o stanie immobilizera.
Na przykład, gdy próbujesz odblokować samochód z nieprawidłowym lub nieprawidłowo zaprogramowanym kluczem, na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie „SAFE”.
Po dostosowaniu nowych kluczy lub nowego układu sterowania immobilizera jest włączany na pięć minut.
Istnieją różne sytuacje, w których niemożliwe jest uruchomienie silnika lub dostosowanie elementów.
To są następujące sytuacje:
– Jeden z trzech węzłów, dla których przeprowadzana jest adaptacja (klucz, zestaw wskaźników lub jednostka sterująca silnika) jest pobierany z samochodu innej marki.
– Wprowadzono niepoprawny kod PIN dla nowego zestawu wskaźników. W przypadku immobilizera fazy IV, nowy zestaw wskaźników musi być dostosowany w taki sam sposób, jak jest używany.
– Podjęto próbę dostosowania zestawu wskaźników do samochodu z silnikiem innym niż silnik samochodu, w którym ma być zainstalowany.
– Trzy razy z rzędu wprowadzono nieprawidłowy kod PIN. W takim przypadku system jest zablokowany na 10 minut, a czas trwania blokady jest podwojony dla każdego nieprawidłowego wprowadzenia kodu PIN do maksymalnej wartości 255 minut.

Źródło: Materiały szkoleniowe firmy SEAT

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.