Już możesz ładować swojego smartfona bezprzewodowo z transferem mocy 30W

P9415_P9247
Firma IDT (Integrated Device Technology) ogłasza pierwszy na świecie chipset do ładowania bezprzewodowego 30W.

Przełomowe nowe układy scalone pozwalają smartfonom na bezprzewodowe ładowanie w takim samym tempie, jak w przypadku połączeń przewodowych
Integrated Device Technology, spółka całkowicie zależna od Renesas Electronics Corporation, zaanonsowała testy próbne odbiornika P9415 i nadajnika P9247, które współpracują ze sobą, aby umożliwić smartfonom bezprzewodowe ładowanie do 30W mocy, zmniejszając odstęp czasowy między opcjami ładowania bezprzewodowego i przewodowego.
„W laboratorium IDT w San Jose sprostaliśmy temu historycznemu wyzwaniu dzięki tym innowacyjnym układom scalonym, które oferują 90% wydajności prądu stałego do prądu stałego przy 30W transferu mocy ze standardową cewką niskoprofilową (<0,35 mm) odpowiednią do integracji ze smartfonem, „powiedział Christopher Stephens, wiceprezes i dyrektor generalny IDT Wireless Power Division.
„Bardzo szybkie bezprzewodowe ładowanie smartfonów było świętym Graalem w branży od ośmiu lat, a chipset P9415/P9247 jest najnowszym przykładem ciągłego rozwoju najnowszej technologii ładowania bezprzewodowego firmy IDT.
Oczekujemy, że ta wersja zachęci do jeszcze szerszego zastosowania ładowania bezprzewodowego w smartfonach 4G i 5G.”
Odbiornik P9415 obsługuje do 20V z wbudowanego wzmacniacza LDO z ultra-dokładną funkcją wykrywania prądu niezbędną do zastosowań o dużej mocy.
Jest kompatybilny z istniejącym odbiornikiem P9382A 15V firmy IDT, zapewniając atrakcyjną opcję aktualizacji zapewniającą jeszcze szybsze czasy ładowania.
Wyposażony w popularną technologię Wattshare™ firmy IDT o mocy do 10W mocy nadawania, może również odblokować potencjał ekosystemowy producentów OEM do ładowania inteligentnych zegarków, słuchawek dousznych i innych urządzeń w podróży.
Co najważniejsze, urządzenie zostało zaprojektowane i przetestowane pod kątem niezawodności w sytuacjach przejściowych przepięcia i obciążenia nieodłącznie związanych z bezprzewodowym przenoszeniem mocy przy tak wysokich poziomach mocy.
Nadajnik P9247 dostarcza do 30W mocy odbiornika i jest naprawdę zbieżny, obsługując wszystkie oparte na Qi protokołach przesyłania energii (w tym BPP, EPP i zastrzeżone rozszerzenia protokołów), a także popularne protokoły adapterów ściennych.
P9247 zawiera również nową technologię wykrywania obiektów obcych w czasie rzeczywistym (FOD – Foreign Object Detection), zapewniając klientom maksymalną użyteczność i bezpieczeństwo.
Dodatkowo, przetwornik umożliwia regulację mocy poprzez regulację częstotliwości, cyklu pracy i / lub mostka napięcia oraz oferuje znaczny margines wymagań EMI we wszystkich regionach świata.
Oba urządzenia testują jak na razie teraz tylko wykwalifikowani klienci.

 

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.