10 przełomowych technologii konsumenckich od 2019 roku (3/10) – Sieć komórkowa 5G

Sieć komórkowa 5G
Po latach szumu, bezprzewodowa sieć komórkowa 5G jest wreszcie dostępna (ściśle mówiąc, na urządzenia mobilne …
Verizon rozpoczął w ubiegłym roku ograniczoną sprzedaż stacjonarnych łączy szerokopasmowych, chociaż nie uczynił kroku aż do 2019 r.).
Na załączonej ilustracji pokazano modele 5G dla Moto Z2 Force Edition, Moto Z3 i Moto Z4, telefony wprowadzone na rynek kilka lat temu (i sprytny sposób zarówno na przedłużenie żywotności telefonów na rynku, jak i na zwiększenie sprzedaży 5G do zainstalowanej bazy telefonów).
Motorola ma również na swojej drodze natywne telefony 5G, a konkurenci, tacy jak Huawei i Samsung, już sprzedają wiele modeli obsługujących 5G.
contenteetimes-images-edn1wireless-moto-z3-5g-modMotorola 5G mod
Nic dziwnego, że są nieporęczne i ciężkie w porównaniu do odpowiedników LTE, według licznych recenzji, które przeczytałem, a także są podatne na przegrzanie (i w odpowiedzi wracają do prędkości transferu 4G).
Pozostają też znaczące znaki zapytania dotyczące tempa wdrażania (i ostatecznego zasięgu) zasięgu 5G na całym świecie, nie mówiąc już o jego stałej niezawodności w danej lokalizacji (zależnej częściowo od tego, które pasmo (-a) jest używane).
Ale przynajmniej jesteśmy teraz w blokach startowych.
Autor: Brian Dipert

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.