Wiertarko-wkrętak elektryczny firmy DeWalt o ekstra mocy

16

Przeprojektowany silnik poważnie zwiększa moc tego urządzenia.
Mocniejszy silnik: Dla monterów pracujących na budowie setki otworów w ciągu dnia, liczy się moc – pozwala im pracować szybciej i wiercić przez sęki, gwoździe i inne przeszkody.
Właśnie, dlatego narzędzia zasilane przewodowo z sieci, z ich większymi, silniejszymi silnikami, wciąż królują wśród ich użytkowników i dlatego firma DeWalt rzuciła wyzwanie inżynierom, by dostarczyć jeszcze więcej mocy.
Ich odpowiedź to silnik, w którym upakowano więcej miedzi (więcej uzwojeń), aby dostarczyć o 40 procent więcej mocy.
W silniku elektrycznym prąd przepływa przez miedziane cewki umieszczone wewnątrz stalowego pierścienia (stojana), tworząc pole magnetyczne, które obraca wirnik elektromagnetyczny wewnątrz.
Pierścień jest zwykle pojedynczym, oddzielnym kawałkiem metalu. Cewki miedziane są wprowadzane w otwory po obu stronach pierścienia, a następnie wsuwane na miejsce.
Firma DeWalt zamiast tego używa czteroczęściowego stalowego pierścienia i montuje go wokół większych cewek, eliminując potrzebę szczeliny i robiąc miejsce dla większej ilości miedzi wytwarzającej więcej mocy.
Silnik jest teraz stosowany w dwóch nowych półcalowych wiertarkach i ręcznej szlifierce, ale można łatwo go instalować w dowolnym narzędziu, które wymaga dodatkowej mocy.
Zwróćmy uwagę: W przekroju nowego silnika [na pierwszym planie, z prawej], miedziane cewki wypełniają półksiężycowe szczeliny po obu stronach, dając wzrost mocy.
Poprzednie konstrukcje [skrajnie po lewej stronie] wymagały pozostawienia luki w miejscu, w którym zostały umiejscowione cewki.
Autor: Mike Haney

pełny materiał w pliku pdf

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.