Stwórz własny tachometr laserowy przy udziale Arduino (schemat, kod programu, film instruktażowy)

Stwórz własny tachometr laserowy przy udziale Arduino (schemat, kod programu, film instruktażowy)
r_205_23_1r_205_23_2
W tym projekcie pokazuję, jak zbudować cyfrowy obrotomierz laserowy oparty na Arduino za około 45zł.
r_205_23_3r_205_23_4r_205_23_5
Jeśli chcesz zmierzyć prędkość obrotową, możesz po prostu kupić gotowy przyrząd lub zrobić to sam i nauczyć się czegoś podczas budowania!
Tachometry laserowe są w stanie zmierzyć szybkość, z jaką coś się obraca, wykrywając odbijającą powierzchnię, gdy pada na nie wiązka laserowa.
Podczas gdy tanie tachometry laserowe można kupić za około 100zł, jeśli wolisz produkować własne, możesz zbudować ten model za pomocą Elite Worm z klonem, laserem i czujnikiem Arduino za około połowę tych kosztów (rys. 1).
Będziesz także potrzebować drukarki 3D do obudowy, ale prawdopodobnie możesz być kreatywny, jeśli nie będzie dostępna.
Schemat ideowy (podłączenie modułów) pokazany na rysunku 2.
Co jest potrzebne do zmontowania urządzenia: moduł Arduino Nano, wyświetlacz OLED I2C 128 × 32 ” (rysunek 5), przycisk dotykowy (6 × 6 × 7 mm), złącze akumulatora, moduł emitera laserowego (rysunek 3) z napięciem roboczym 5V, moduł czujnika laserowego (rysunek 4).
Poniższe wideo szczegółowo opisuje proces kompilacji, który obejmuje podłączenie Arduino do małego wyświetlacza OLED I2C, wraz z jednym przyciskiem interfejsu, aby rozpocząć pomiar.
Mała dioda laserowa jest również wlutowana na płytkę drukowaną detektora i przymocowana do płytki Nano, umożliwiając pomiar odbić.
Jak widać na pokazie rozpoczynającym się tuż po czasie 4:40 na poniższym filmie, tachometer DIY pokazuje w przybliżeniu te same wartości, co wersja komercyjna, a nawet zapewnia lepszą częstotliwość odświeżania.
Jeśli chcesz zrobić swój własny, kod i STL (Standard Template Library) dla projektu fizycznego dostępne są pliki do pobrania na końcu artykułu.

link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=0UqHNrqmTRU&feature=emb_logo
W szczególności Elite Worm wykonał świetną robotę, modelując wszystko na swoim miejscu, więc będziesz używać śrub zamiast gorącego kleju, jeśli zastosujesz się do jego mechanicznej konstrukcji!
Autor: Jeremy S. Cook

Tachometer-master

Laser+Tachometer

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.