5 powodów, dla których warto kontynuować karierę w cyberbezpieczeństwie

5 powodów, dla których warto kontynuować karierę w cyberbezpieczeństwie
W dzisiejszych czasach nagłówki wiadomości są pełne hakerów i incydentów związanych z naruszeniem danych, co skłoniło wiele organizacji biznesowych do podjęcia działań zapobiegawczych przeciwko tym zagrożeniom online.
W rezultacie cyberbezpieczeństwo stało się obecnie niezbędnym elementem biznesu.
Z kolei rosnące zapotrzebowanie na bardziej solidne i bezpieczne struktury sieciowe otwiera szereg możliwości dla zdolnych specjalistów, którzy chcą zrobić karierę w cyberbezpieczeństwie.
Ankieta przeprowadzona wśród ponad 19 000 specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa ujawniła, że do 2022 r. na świecie będzie brakować 1,8 miliona pracowników cyberbezpieczeństwa.
Dlatego sektor ten jest dojrzały, nie tylko pod względem dużej liczby ofert pracy, ale także wysokich płac.
Certyfikaty cyberbezpieczeństwa oferowane przez renomowane instytuty, takie jak Jigsaw Academy, pozwalają rozwijać umiejętności niezbędne do dobrze prosperującej kariery w zakresie bezpieczeństwa online
Jeśli nadal zastanawiasz się, czy kariera w cyberbezpieczeństwie jest dla Ciebie odpowiednia, oto kilka powodów, które pomogą Ci podjąć decyzję:
Możesz zarobić wysokie pensje
Dzięki rosnącym wymaganiom i brakowi umiejętności cyberbezpieczeństwo jest jedną z najlepiej opłacanych branż.
Wzrost popytu nie zawsze oznacza wzrost skali wynagrodzeń, takich jak nauczyciele, ale w przypadku bezpieczeństwa cybernetycznego zarówno popyt na rynku, jak i skala wynagrodzeń są wyższe.
Specjaliści od cyberbezpieczeństwa zdobywają nie tylko niektóre z najważniejszych pakietów wynagrodzeń w sektorze IT; sektor oferuje również długoterminową stabilność kariery.

Możesz być częścią ekscytującego, postępowego i wymagającego świata cyberbezpieczeństwa
Jako specjalista ds. cyberbezpieczeństwa możesz pracować w różnych sektorach – od rządu, organizacji non-profit po sektor prywatny.
Następujące branże w Indiach należą do najlepiej płatnych obszarów cyberbezpieczeństwa:
Finanse
Opieka zdrowotna
Handel detaliczny
Po uzyskaniu odpowiedniego zestawu umiejętności, po ukończeniu certyfikatów cyberbezpieczeństwa, masz prawo do szeregu możliwości pracy, w tym –
Administrator systemów
Web Developer
technik IT
Architekt bezpieczeństwa
Menadżer ochrony
Inżynier oprogramowania komputerowego
Dyrektor ds. Bezpieczeństwa informacji (CISO)
Nigdy nie będziesz się nudzić tą pracą
Praca w sektorze bezpieczeństwa cybernetycznego nie przypomina żadnej innej pracy od 9 do 17, w której musisz siedzieć przed komputerem i patrzeć na ekran.
Zamiast tego Twoja praca będzie codziennie pełna emocji i różnych wyzwań.
Wraz z nowymi technologiami pojawia się nowe kreatywne ryzyko, które specjaliści ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego muszą zrozumieć, zidentyfikować, a następnie kreatywnie rozwiązać te zagrożenia.
Ze względu na taką nieprzewidywalność przyszłość w branży cyberbezpieczeństwa jest niepewna, ponieważ nie jest ona statyczna i każdego dnia stajesz przed nowymi wyzwaniami.

Cyberbezpieczeństwo to bardzo dynamiczny przemysł
Natura cyberbezpieczeństwa ma duży wpływ.
Nie musisz mieć doświadczenia w pracy w tej dziedzinie, jeśli posiadasz następujące umiejętności, dobrze nadajesz się do tego zawodu –
Solidna wiedza techniczna na wszystkie tematy związane z IT
Umiejętność rozwiązywania problemów
Dobre umiejętności koncepcyjne
Usługa cyberbezpieczeństwa jest bardzo dynamiczna, ponieważ musisz codziennie stawiać czoła cyberatakom, atakom w mediach społecznościowych, oprogramowaniu ransomware, złośliwym kodom QR i oprogramowaniu „unpatched” (niezałatane luki w programie).
To nie jest powtarzalne i nudne.
Każdego dnia uczysz się czegoś nowego i robisz coś dobrego
Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego codziennie?
Zatem cyberbezpieczeństwo jest dla Ciebie bardzo dobrą ofertą.
Ponieważ codziennie pojawiają się nowe technologie, oznacza to, że Twoja rola będzie ewoluować, a twoje umiejętności będą musiały dostosować się do zmieniającego się ekosystemu.
W tej pracy istnieje wysoka skala wynagrodzeń, ale wielu z nich przyciąga ten zawód, ponieważ czują, że robią coś dobrego, aby uczynić społeczeństwo lepszym miejscem.
Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany karierą w cyberbezpieczeństwie, zdobądź swoje certyfikaty z renomowanej instytucji i rozwijaj swoją karierę i życie.
Autor: Deepshikha Shukla

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.