Czytnik audiobooków przy udziale Raspberry Pi

Czytnik audiobooków przy udziale Raspberry Pi
Utwórz odtwarzacz audiobooków, który działa za naciśnięciem jednego przycisku
Co jest potrzebne?
* Głośniki
* dioda LED
* Rezystor 1,2 k
* Rezystor 10 k
* Przełącznik przyciskowy
* Płytka prototypowa (breadboard) i przewody

r_210_31_3
Audiobooki i podcasty stają się coraz bardziej powszechne w społeczeństwie, w którym nauczyliśmy się wielozadaniowości dzięki wszystkim naszym nowoczesnym urządzeniom.
Niezależnie od tego, czy jesteś poza domem, czy wykonujesz jakieś prace domowe, dobrze jest mieć dodatkowy wkład sensoryczny, gdy nie używasz pełnej koncentracji.
Wejdź jak zawsze w Raspberry Pi.
Mając tylko niewielki wybór elementów i parę słuchawek lub przenośnych głośników, możesz zabrać ze sobą Raspberry Pi i odtwarzać książki audio.
Najpierw musisz przygotować Raspberry Pi.
Przed rozpoczęciem wykonaj zwykłą aktualizację apt-get i apt-get w terminalu, chociaż nie wymaga to zbyt wielu przygotowań.

Gdy to zrobisz, wszystko, co musimy zrobić, to zainstalować VLC (Visible Light Communications – Komunikacja w świetle widzialnym, środek komunikacji wykorzystujący świetlówki lub diody LED), co odbywa się za pomocą:

$ sudo apt-get install vlc

Gdy to zrobisz, wyłącz Raspberry Pi, odłącz zasilanie i zacznij podłączać swój obwód zgodnie ze schematem Fritzing poniżej.
To dość prosta konfiguracja – zamierzamy użyć przycisku, aby aktywować odtwarzanie audiobooka, a dioda LED będzie się włączać, gdy to się dzieje.
Po upewnieniu się co do obwodu włącz ponownie Raspberry Pi i otwórz terminal.
Wpisz następujące polecenie, aby pobrać kod Pythona dla tego projektu:
$ wget http://www.linuxuser.co.uk/wpcontent/uploads / 2014/08 / audiobook.zip

Jest kilka szczegółów, o których musimy pamiętać o kodzie:
Przede wszystkim zakłada się, że audiobook znajduje się w katalogu znanym jako audiobook w twoim folderze domowym.
Szuka również pliku o nazwie audiobook.mp3 do odtworzenia; możesz to łatwo zmienić, edytując ścieżkę, ale musisz być spójny z nazwą pliku, który masz na swoim Pi.
Zawsze możesz wskazać konkretną lokalizację na pendrive’ie, zamieniając pliki na innym komputerze i odpowiednio zmieniając ich nazwy po skończeniu poprzedniej książki.

Przetestuj, uruchamiając kod – jedno naciśnięcie przycisku rozpocznie proces, a kolejne naciśnięcie zatrzyma odtwarzanie książki.
Jeśli okaże się, że naciśnięcie przycisku jest zbyt czułe lub niewystarczająco czułe, zmień opóźnienie w time.sleep, które jest obecnie ustawione domyślnie na 0,2 sekundy.
Autor: Alex Haskins

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.