Drobna modyfikacja końcówki do rozlutowywania (odsysacza)

Drobna modyfikacja końcówki do rozlutowywania (odsysacza)

r_209_14_2
Niektóre zadania związane z rozlutowywaniem są po prostu wręcz uparte.
Chociaż zastosujesz więcej niż wystarczającą ilość ciepła, ten ostatni kawałek lutu po prostu nie drgnie.
Czasami ścieżki i połączenia PCB są tak delikatne, że przy próbie użycia „normalnego” ręcznego odsysacza cyna z twardą końcówką grozi katastrofa.
Dzięki pokazanej tutaj prostej modyfikacji będziesz odczuwać znacznie mniej frustracji podczas naprawy, konserwacji lub prototypowania stanowiska pracy (stołu warsztatowego).
Po prostu wytrzyj końcówkę lutownicy do czysta, nasuń elastyczną rurkę z gumy silikonowej (lub Teflon®) o długości 15-20mm na końcówkę tak, aby wystawała około 3 mm poza oryginalną końcówkę.
Następnie masz super przyssawkę do lutowania z miękką końcówką, która stanie się nieoceniona, jako narzędzie przyjazne dla użytkownika i obwodu.
Rurki silikonowe można nabyć w sklepach modelarskich o różnych średnicach. W modelach z silnikiem benzynowym między zbiornikiem benzyny a gaźnikiem często stosuje się rurki silikonowe.
Rurki Teflon® mogą być trudniejsze do znalezienia, rozejrzyj się po amatorskich sprzętach radiowych, gdzie są używane do obwodów wysokiego napięcia i SHF (Super high frequency) oraz do wykańczania anten.
Autor: Charles Verschuur

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.