Jakie są wymagania dla silników używanych do napędu dronów

Jakie są wymagania dla silników używanych do napędu dronów
r_207_27_3
Ten pierwszy mały quadkopter, który zobaczyłem w biurze, podobnie jak większość mikro-dronów, używają malutkich silników elektrycznych.
Są mniejsze, ale wyglądają zasadniczo tak samo, jak małe silniki prądu stałego, które kupiłem 10 do torby, jako dziecko, ale nie były one wystarczająco mocne, aby się podnieść.
Okazuje się, że istnieje zasadnicza różnica między silnikami quadkoptera a silnikami, które znałem.
Podobnie jak wiele silników w dzisiejszych czasach, używają magnesów wykonanych z pierwiastków ziem rzadkich, ale to nie jest zasadnicza różnica.
Te „bezrdzeniowe” silniki (rysunek 1) są zoptymalizowane pod kątem zastosowania w lotnictwie.
Uzwojenia w małych silnikach, podobnie jak prawie wszystkie magnesy elektryczne, są zwykle wykonane wokół rdzenia z materiału, takim jak żelazo.
r_207_27_4
To sprawia, że magnesy są bardziej wydajne – to znaczy wydajne elektrycznie.
Okazuje się jednak, że w lotnictwie ważniejsza jest waga niż energooszczędność, dlatego ktoś pomyślał o wyjęciu tego ciężkiego rdzenia i narodziły się nasze maleńkie, gotowe do lotu silniki.
Te silniki bezrdzeniowe, używane w mniejszych dronach, są często nazywane „szczotkowanymi”, aby odróżnić je od silników stosowanych w większych wielowirnikowcach, które nie mają szczotek.
W większości silników szczotki pracujące na szeregu styków kontrolują, w jakiej kolejności uzwojenia są zasilane.
W silniku bezszczotkowym, opracowanym po raz pierwszy do napędów dyskietek (patrz rysunek 2), układy elektroniczne sterują uzwojeniami zamiast styków, tworząc prostszy, trwalszy silnik
Podobnie jak drony, dzięki którym latają, silniki bezszczotkowe zyskują mechaniczną prostotę kosztem złożoności systemu sterowania.
Każdy z czterech silników w bezszczotkowym quadzie musi mieć swój własny mały procesor, zawsze obserwując prąd wsteczny na nieużywanych cewkach, aby określić położenie i dostosowując prąd do innych cewek, aby osiągnąć prędkość zadaną przez centralny kontroler lotu.
Autor: David Futato

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.