Microchip dostarcza pierwszą rodzinę 8-bitowych mikrokontrolerów PIC dla sieci CAN FD

Microchip dostarcza pierwszą rodzinę 8-bitowych mikrokontrolerów PIC dla sieci CAN FD
Projektanci branży motoryzacyjnej mogą teraz zwiększyć możliwości systemu dzięki elastycznym i łatwym w użyciu urządzeń peryferyjnych CIP (Core Independent Peripherals), będąc jednocześnie połączonym z siecią o wysokiej wydajności
Spełniając zapotrzebowanie na zwiększoną przepustowość i elastyczne szybkości transmisji danych w rozwijających się zastosowaniach motoryzacyjnych, takich jak bezpieczeństwo i komunikacja, jednocześnie wspierając rozwój zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS – Advanced Driver-Assistance Systems), Microchip Technology wprowadza swoją rodzinę mikrokontrolerów PIC18-Q84 – pierwszą rodzinę mikrokontrolerów PIC18 (MCU), która może być używana do przesyłania i odbierania danych przez magistralę CAN FD (Controller Area Network Flexible Data-Rate).
Wraz z szeroką gamą niezależnych od rdzeni urządzeń peryferyjnych (CIP – Core Independent Peripherals), które obsługują różnorodne zadania bez konieczności interwencji procesora, rodzina Microchip PIC18-Q84 skraca czas i obniża koszty przy podłączaniu systemów do sieci CAN FD.
Rodzina ta zapewnia proste rozwiązanie do przesyłania danych z czujników do magistrali CAN FD, bez potrzeby stosowania bram (Gateways) lub wyrafinowanych technik przełączania sieci.
Ponadto konfigurowalne urządzenia peryferyjne CIP ułatwiają tworzenie niestandardowych funkcji sprzętowych dla projektów motoryzacyjnych i przemysłowych z niemal zerowymi opóźnieniami.
Dodatkowy kod nie jest wymagany.
Bezpieczeństwo funkcjonalne zapewnia 32-bitowy skanowany cykliczny kod redundancji (CRC – Cyclic Redundancy Check/SCAN) i okienkowy zegar Watchdog (WWDT – Windowed Watchdog Timer), podczas gdy debugowanie i testowanie jest obsługiwane przez standardowy interfejs JTAG.

 

Narzędzia programistyczne i wsparcie produktu CAN FDr_211_11_2
Rodzina mikrokontrolerów PIC18-Q84 zapewnia obsługę zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.
Sprzęt obejmuje płytkę rozwojową Curiosity Nano i płytkę rozwojową Curiosity High Pin Count (HPC).
Dostępny jest również moduł wtykowy (PIM – plug-in module) dla płytki rozwojowej sieci motoryzacyjnej i do użytku z płytkami rozwojowymi Microchip.
Oprogramowanie obejmuje Microchip’s MPLAB® Code Configurator (MCC).
Ceny i dostępność
Rodzina PIC18-Q84 jest dostępna w masowej produkcji zaczynającej się od 0,78$ w ilościach po 10 000 sztuk.

Tabela 1
##

 

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.