Sprawdziłem źródło HTML niektórych stron w Internecie i wygląda na to, że jest przerażająco trudny do nauczenia. Czy muszę myśleć jak programista, żeby się tego nauczyć?

Sprawdziłem źródło HTML niektórych stron w Internecie i wygląda na to, że jest przerażająco trudny do nauczenia.
Czy muszę myśleć jak programista, żeby się tego nauczyć?

Odpowiedź:

Chociaż złożone strony HTML mogą rzeczywiście wyglądać zniechęcająco, nauka języka HTML jest znacznie łatwiejsza niż nauka rzeczywistych języków programowania (takich jak C++ lub Java).

HTML jest raczej językiem znaczników niż językiem programowania; zaznaczasz tekst, aby przeglądarka mogła renderować tekst w określony sposób.
To zupełnie inny zestaw procesów myślowych niż tworzenie programu komputerowego.
Naprawdę nie potrzebujesz żadnego doświadczenia ani umiejętności, jako programista, aby odnieść sukces, jako autor treści internetowych.
Jednym z powodów, dla których kod HTML wielu komercyjnych witryn internetowych wygląda na skomplikowany, jest to, że prawdopodobnie został utworzony przez wizualne narzędzie do projektowania witryn internetowych – edytor typu „to, co widzisz, dostajesz” (WYSIWYG), który używa dowolnych znaczników, które zalecił mu programista w pewnych okolicznościach (w przeciwieństwie do kodowania ręcznego, w którym masz pełną kontrolę nad wynikowym znacznikiem).
Jeśli nauczysz się gruntownego kodowania od podstaw, z dużą dozą prawdopodobieństwa, skutkować to będzie czystym, łatwym do odczytania kodem źródłowym w proponowanych projektach.
Narzędzia do wizualnego projektowania stron internetowych mają talent do utrudniania czytania kodu i tworzenia kodu, który jest zawiły i niezgodny ze standardami.
##

Komentarze z Facebooka

Komentarze obecnie - OFF.